Powiększ tekst w sklepie
MniejszyNormalnyWiększy

IBUPROM Max, 400 mg ibuprofenu, lek przeciwbólowy, 12 tabletek

  • Bóle głowy, migrena, bóle zębów, bóle mięśniowe, bóle okolicy lędźwiowo-krzyżowej, bóle kostne i stawowe, nerwobóle. Bolesne miesiączkowanie. Gorączka (w przebiegu przeziębienia i grypy).
  • IBUPROM Max, 400 mg ibuprofenu, lek przeciwbólowy, 12 tabletek
Producent: US PHARMACIA
status_iconProdukt dostępny w bardzo małej ilości
6,49 zł
/ op. brutto + koszty wysyłki
Dostępne2
In stock

Ibuprom Max

Zawiera maksymalną, podwójną dawkę leku dostępną bez recepty, dzięki czemu zwalcza nawet migrenę. Ibuprom Max dociera do wszystkich miejsc bólu i uderza w nie z maksymalną mocą.

Wskazany
przy bólach o różnej etiologii o nasileniu słabym do umiarkowanego, w tym: bóle głowy, migrena, bóle zębów, bóle mięśniowe, bóle okolicy lędźwiowo-krzyżowej, bóle kostne i stawowe, nerwobóle. Bolesne miesiączkowanie. Gorączka (w przebiegu przeziębienia i grypy).

Działanie
Preparat o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. Mechanizm działania polega na hamowaniu cyklooksygenazy kwasu arachidonowego, co prowadzi do zahamowania syntezy cyklicznych nadtlenków, bezpośrednich prekursorów prostaglandyn. Dobrze i szybko wchłania się z przewodu pokarmowego. Początek działania w leczeniu doraźnym występuje po około 30 min. od podania tabletki. Z białkami osocza wiąże się w ponad 90%. Maksymalne stężenie we krwi osiąga po około 1-2 h od podania tabletki powlekanej lub drażowanej, po 30 min. od podania kapsułki miękkiej oraz po 70 min od podania kaps. elastycznej. Przenika do jam stawowych, stężenie maksymalne w płynie maziowym osiąga po 7-8 h od podania. T0,5 wynosi 2 h. Metabolizowany jest w wątrobie do pochodnych hydroksylowych i karboksylowych. Wydalany z moczem w 75% w postaci metabolitów i w 14% w postaci niezmienionej.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na ibuprofen, inne NLPZ lub pozostałe składniki preparatu. Wcześniej występująca nadwrażliwość (katar, astma oskrzelowa, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy) na kwas acetylosalicylowy lub inne NLPZ. Czynna lub nawracająca w wywiadzie choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, perforacja lub krwawienia (dwa lub więcej niezależne epizody potwierdzonego owrzodzenia lub krwawienia), również te występujące po zastosowaniu NLPZ. Skaza krwotoczna. Ciężka niewydolność wątroby, nerek lub serca. Jednoczesne przyjmowanie innych NLPZ, w tym inhibitorów COX-2. III trymestr ciąży.

Środki ostrożności
Ostrożnie stosować u pacjentów z układowym toczniem rumieniowatym lub mieszaną chorobą tkanki łącznej; chorobami przewodu pokarmowego w wywiadzie (wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Leśniowskiego-Crohna); nadciśnieniem tętniczym i (lub) zaburzeniami czynności serca w wywiadzie; zaburzeniami czynności nerek; zaburzeniami czynności wątroby; zaburzeniami krzepnięcia krwi (ibuprofen może przedłużać czas krwawienia), u osób z czynną lub przebytą astmą oskrzelową, chorobami alergicznymi (zażycie preparatu może wywołać skurcz oskrzeli) oraz u osób w podeszłym wieku (istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych). W razie wystąpienia krwotoku z przewodu pokarmowego czy owrzodzenia, należy natychmiast odstawić preparat. Należy zachować ostrożność stosując preparat u pacjentów, stosujących jednocześnie inne leki, które mogą zwiększać ryzyko zaburzeń żołądka i jelit lub krwawienia, takie jak kortykosteroidy lub leki przeciwzakrzepowe jak warfaryna (acenokumarol) lub leki antyagregacyjne jak kwas acetylosalicylowy. Należy zachować ostrożność przed zastosowaniem leku u pacjentów z nadciśnieniem i (lub) niewydolnością serca z zatrzymywaniem płynów, nadciśnieniem i obrzękiem związanym ze stosowaniem NLPZ w wywiadzie. Jednoczesne, długotrwałe stosowanie różnych leków przeciwbólowych może prowadzić do uszkodzenia nerek z ryzykiem niewydolności nerek (nefropatia postanalgetyczna). Należy zaprzestać stosowania preparatu po wystąpieniu pierwszych objawów reakcji skórnych (wysypka skórna, uszkodzenie błony śluzowej lub inne objawy nadwrażliwości) oraz w razie wystąpienia krwotoku z przewodu pokarmowego czy owrzodzenia. Należy zachować ostrożność u pacjentów z nietolerancją fruktozy, galaktozy, niedoborem laktazy typu Lapp, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy (w przypadku leku w postaci tabletek powlekanych i tabletek drażowanych). Ze względu na zawartość sorbitolu w kapsułkach elastycznych nie stosować u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją fruktozy. Nie podawać dzieciom poniżej 12 lat.

Ciąża i laktacja
Nie należy podawać ibuprofenu w I i II trymestrze ciąży, jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne (zwiększone ryzyko poronienia i wad serca). Preparat jest przeciwwskazany w III trymestrze ciąży (u płodu mogą wystąpić: toksyczne działanie na serce i płuca, w tym przedwczesne zamknięcie przewodu tętniczego i nadciśnienie płucne, zaburzenia czynności nerek, które mogą prowadzić do niewydolności nerek z małowodziem; u matki może wystąpić hamowanie skurczu macicy powodujące opóźnianie lub przedłużenie porodu; u matki i u noworodka możliwe jest wystąpienie wydłużenie czasu krwawienia oraz działania przeciwagregacyjnego). Przerwanie karmienia piersią nie jest konieczne w trakcie krótkotrwałego leczenia ibuprofenem w dawkach stosowanych w leczeniu bólu i gorączki. Ibuprofen poprzez wpływ na owulację może zaburzać płodność u kobiet; działanie to jest przemijające i ustępuje po odstawieniu preparatu.

Działania niepożądane
Niezbyt często: niestrawność, ból brzucha, nudności, ból głowy, pokrzywka, świąd. Rzadko: biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, senność, pobudzenie, drażliwość, uczucie zmęczenia, jałowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, obrzęki. Bardzo rzadko: owrzodzenie żołądka i (lub) dwunastnicy, krwawienia z przewodu pokarmowego (smołowate stolce, krwawe wymioty), perforacja, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, depresja, reakcje psychotyczne, szumy uszne, u pacjentów z istniejącymi zaburzeniami autoimmunologicznymi (toczeń rumieniowaty układowy, mieszana choroba tkanki łącznej) obserwowano objawy aseptycznego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych (sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka, dezorientacja), oliguria, ostra niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia mocznika w osoczu, śródmiąższowe zapalenie nerek, zaburzenia czynności wątroby (szczególnie podczas długotrwałego stosowania), niewydolność wątroby, ostre zapalenie wątroby, anemia, leukopenia, trombocytopenia, pancytopenia, agranulocytoza, rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczne martwicze oddzielanie naskórka, obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia, hipotensja, wstrząs anafilaktyczny, zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli, nadciśnienie tętnicze. Podczas stosowania leków z grupy NLPZ w dużych dawkach odnotowano występowanie obrzęków, niewydolności serca. Przyjmowanie ibuprofenu długotrwale i w dużych dawkach (2400 mg na dobę) może być związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka zatorów tętnic (np. zawał serca lub udar).

Interakcje
Nie należy stosować ibuprofenu jednocześnie z kwasem acetylosalicylowym, innymi NLPZ i kortykosteroidami ze względu na zwiększenie ryzyka występowania działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego. Ibuprofen zmniejsza skuteczność działania leków hipotensyjnych, np. moczopędnych, nasila działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych oraz może wydłużyć czas krwawienia u pacjentów leczonych jednocześnie zydowudyną. Zwiększa stężenie litu, digoksyny i metotreksatu we krwi. Długotrwałe stosowanie ibuprofenu z kwasem acetylosalicylowym, w dawkach kardioprotekcyjnych, może osłabiać przeciwzakrzepowe działanie kwasu acetylosalicylowego. Jednoczesne stosowanie laków hamujących agregację płytek krwi lub selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny zwiększa ryzyko krwawień. Jednoczesne stosowanie z cyklosporyną lub takrolimusem zwiększa ryzyko uszkodzenia nerek. NLPZ mogą niwelować działanie mifeprystonu. W trakcie jednoczesnego stosowania z antybiotykami z grupy chinolonów może zwiększać się ryzyko wystąpienia drgawek.

Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty.
Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 rż.: 200-400 mg co 4h - 6h, stosować po posiłkach. Maksymalna dawka dobowa wynosi 1200 mg (3 tabletki na dobę)

Uwagi
Preparat może maskować objawy zakażenia i gorączki. podczas długotrwałego stosowania ibuprofenu konieczna jest regularna kontrola czynności nerek i wątroby oraz wskaźników morfologii krwi. Lek w postaci miękkich kapsułek zawiera 1,14 mmol (44,82 mg) potasu na dawkę, co należy uwzględnić u pacjentów ze zmniejszoną czynnością nerek i u pacjentów kontrolujących zawartość potasu w diecie.

Skład
1 tabl. powl. zawiera 200 mg lub 400 mg ibuprofenu. 1 tabl. drażowana zawiera 400 mg ibuprofenu. 1 kaps. miękka zawiera 400 mg ibuprofenu. 1 kaps. elastyczna zawiera 200 mg ibuprofenu.

Opakowanie: tabletki powlekane, 12 szt.

Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Poleć ten produkt:

Jeżeli chcesz poinformować swojego znajomego o produkcie, który Twoim zdaniem może go zainteresować, skorzystaj z poniższego formularza.

Do:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Możesz podać więcej adresów e-mail, rozdzielając je przecinkami
Podpis:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Treść:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Opinie użytkowników
Nie zapomnij
DISNEMAR Baby, roztwór donosowy w aerozolu, 25 ml
DISNEMAR Baby, roztwór donosowy w aerozolu, 25 ml
12,49 zł
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel