Powiększ tekst w sklepie
MniejszyNormalnyWiększy

APAP Extra 500 mg + 65 mg, lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, 50 tabletek

  • Stosowany jest jako środek przeciwbólowy w bólach różnego pochodzenia (ból głowy, mięśni, zębów, nerwobóle, bóle miesiączkowe); doraźnie jako środek przeciwgorączkowy (przy grypie, przeziębieniach).
  • APAP Extra 500 mg + 65 mg, lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, 50 tabletek
Producent: US PHARMACIA
Ocena:
status_iconProdukt dostępny w bardzo małej ilości
20,97 zł
/ op.
Dostępne1
In stock

APAP Extra 500 mg + 65 mg

To lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Zawiera jako substancje czynne paracetamol i kofeinę. Kofeina nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu. Dodatkowo kofeina działa umiarkowanie pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy.
APAP Extra służy do doraźnego łagodzenia dolegliwości bólowych.

Wskazania
Wskazaniem do stosowania leku są bóle o różnej etiologii: głowy, w tym migrena, mięśni, zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne, kostno-stawowe, pooperacyjne i pourazowe. Lek łagodzi objawy przeziębienia i grypy, takie jak: gorączka, bóle gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe.

Przeciwwskazania
Jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku; jeśli występują następujące schorzenia: niedokrwistość hemolityczna, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej, choroba alkoholowa, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, zaburzenia rytmu serca; podczas leczenia inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków.

Środki ostrożności
Lek zawiera paracetamol. Ze względu na ryzyko przedawkowania należy sprawdzić czy inne przyjmowane leki nie zawierają paracetamolu. Stosowanie leku przez osoby z niewydolnością wątroby, nadużywające alkoholu oraz głodzone stwarza ryzyko uszkodzenia wątroby. Ostrożnie stosować u osób z niewydolnością nerek, astmą oskrzelową, nadczynnością gruczołu tarczowego, zaburzeniami snu w postaci bezsenności. W czasie przyjmowania leku nie wolno pić alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby. Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u osób głodzonych i regularnie pijących alkohol.

Działania niepożądane
Jeśli​​ wystąpią ​​poniższe ​​objawy ​​nie ​​należy ​​przyjmować ​​leku​​ i ​​natychmiast ​​skontaktować ​​się​​ z lekarzem.​​ Są ​​to ​​stany ​​zagrażające ​​życiu.
Występujące rzadko - skórne reakcje uczuleniowe, tj. pokrzywka, wysypka
Występujące bardzo rzadko - ciężkie reakcje skórne: wysypka z krostami na całym ciele lub nadżerki w jamie ustnej, oczach, narządach płciowych i na skórze albo pękające olbrzymie pęcherze, złuszczanie dużych płatów naskórka, przebiegające z osłabieniem, gorączką i bólami stawowymi
Działania ​​niepożądane ​​występujące​​ rzadko ​​(mogą ​​dotyczyć​​ mniej ​​niż​​ 1​​ na​​ 1000​​ osób): nudności, wymioty, bóle brzucha
Działania​​ niepożądane ​​występujące​​ bardzo​​ rzadko​​ (mogą​​ dotyczyć ​​mniej ​​niż ​​1 ​​na​​ 10000 ​​osób): małopłytkowość objawiająca się wybroczynami i skłonnością do siniaków, agranulocytoza (brak jednego rodzaju białych krwinek objawiająca się podatnością na zakażenia), zawroty głowy, martwica brodawek nerkowych podczas długotrwałego stosowania; kolka nerkowa.
W przypadku, gdy lek zawierający kofeinę będzie podawany w zalecanym dawkowaniu w połączeniu z kofeiną zawartą w pożywieniu możliwe jest nasilenie objawów niepożądanych związanych ze wzrostem całkowitej dawki kofeiny takich jak: działania​​ niepożądane, ​​których ​​częstość ​​jest​​ nieznana ​​(niemożliwa​​ do ​​określenia ​​na ​​podstawie dostępnych ​​danych): niemiarowość rytmu serca, bezsenność, zaburzenia uwagi, drżenia mięśniowe, drażliwość, zawroty głowy.

Prowadzenie​ ​pojazdów​​ i ​​obsługiwanie ​​maszyn
Nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Dawkowanie
Dorośli​​ i​​ młodzież w ​​wieku​​ powyżej ​​12​​ lat: 1 lub 2 tabletki co 4 do 6 godz. (maksymalnie 8 tabletek na dobę).
Nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Przechowywanie
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na kartoniku i opakowaniu bezpośrednim (miesiąc/rok).

Skład
Substancjami czynnymi leku są: paracetamol 500 mg, kofeina 65 mg
Pozostałe składniki to: powidon, skrobia kukurydziana, metyloceluloza, talk, wapnia stearynian;
W skład otoczki tabletki wchodzą: hypromeloza 5, hypromeloza 15, makrogol 3350.

Opakowanie: 50 tabletek powlekanych

Parametry techniczne:
UWAGA:
Przed użyciem leków zapoznaj się z jego ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Poleć ten produkt:

Jeżeli chcesz poinformować swojego znajomego o produkcie, który Twoim zdaniem może go zainteresować, skorzystaj z poniższego formularza.

Do:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Możesz podać więcej adresów e-mail, rozdzielając je przecinkami
Podpis:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Treść:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Opinie użytkowników
Ilość opinii: 1 Średnia ocena: 5.00
Ocena:
Autor:

Lek jak dla mnie skuteczny

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel