Powiększ tekst w sklepie
MniejszyNormalnyWiększy

CEFALGIN 250 mg + 150 mg + 50 mg, lek przeciwbólowy, 10 tabletek

  • Preparat zwierający paracetamol, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączko.
  • CEFALGIN 250 mg + 150 mg + 50 mg, lek przeciwbólowy, 10 tabletek
Producent: POLFA PABIANICE
status_iconProdukt dostępny w bardzo małej ilości
7,04 zł
/ op.
Dostępne1
In stock

CEFALGIN 250 mg + 150 mg + 50 mg

Jest lekiem złożonym, zawierającym jako substancje czynne paracetamol i propyfenazon o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym oraz małą dawkę kofeiny. Substancje czynne wchodzące w skład leku wspomagają wzajemnie swoje działanie. Kofeina nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu.

Wskazania
Bóle o słabym lub umiarkowanym nasileniu. Ból głowy, ból zęba, ból miesiączkowy, ból reumatyczny, ból pooperacyjny. Lek stosuje się go również w przypadku bólu i gorączki związanych z przeziębieniem i grypą.

Przeciwwskazania
Uczulenie na którykolwiek ze składników leku, uczulenie na leki z grupy pirazolonów lub ich pochodne, zawarte w innych lekach (fenazon, propyfenazon, aminofenazon, fenylobutazon lub metamizol), ciężka niewydolność wątroby lub nerek, jeśli u pacjenta występują zmiany w obrazie krwi obwodowej, takie jak niedokrwistość, leukopenia, agranulocytoza, wrodzony niedobór dehydrogenazy-6-fosforanowej, nadciśnienie tętnicze, choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, ostra porfiria wątrobowa, choroba alkoholowa.

Działania niepożądane
W trakcie stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane: zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: stosowanie przez dłuższy czas może wywołać uszkodzenie wątroby; zaburzenia nerek i dróg moczowych: długotrwałe stosowanie może wywołać zaburzenia czynności nerek; zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: zmiany skórne w postaci rumienia, wysypki, świądu lub pokrzywki będące objawami reakcji nadwrażliwości; zaburzenia żołądka i jelit: nudności, bóle brzucha, wymioty, pieczenie; zaburzenia krwi i układu chłonnego: (rzadko) zmiany w obrazie krwi obwodowej np. trombocytopenia, leukopenia, agranulocytoza, pancytopenia, methemoglobinemia; zaburzenia układu immunologicznego: obrzęk naczynioruchowy, duszność, napady astmy będące objawami reakcji uczuleniowej, wstrząs anafilaktyczny; zaburzenia układu nerwowego: bole głowy, zaburzenia snu, drżenie mięśniowe.

Dawkowanie
Dorośli: jednorazowo od 1 do 2 tabletek. W razie potrzeby dawkę można powtarzać do 3 razy na dobę. Tabletkę należy popić dużą ilością wody. Leku nie należy przyjmować dłużej niż 7 dni bez porozumienia z lekarzem. Lek Cefalgin należy przyjmować po jedzeniu, obficie popijając wodą.

Skład
1 tabletka zawiera: substancje czynne: paracetamol 250mg, propyfenazon 150mg, kofeinę 50mg; pozostałe substancje pomocnicze to: skrobia ziemniaczana, sodu laurylosiarczan, alkohol poliwinylowy, żelatyna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Opakowanie: 10 tabletek

Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Poleć ten produkt:

Jeżeli chcesz poinformować swojego znajomego o produkcie, który Twoim zdaniem może go zainteresować, skorzystaj z poniższego formularza.

Do:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Możesz podać więcej adresów e-mail, rozdzielając je przecinkami
Podpis:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Treść:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Opinie użytkowników
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel